MUSE Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

+22
Space_Dementia
Cydonian
Uprising
GeorginaPat
LaraMuse17
theolovesmuse
Andonis
Ντίνος
Wickie Wackow
ElRoulita
latro
angie_muse
Arrow
*bob*
natevdokia
bellamy7
muser
Odysseas01
matt bellamy
Dim Burton
Noel
MicroCut
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Andonis Παρ 06 Αυγ 2010, 03:58

egw paidia phgaina ka8e mera se ena filo mou pou tou psiloaresan.....epaize pou lete ena paixnidi pou legetai Guitarr Hero 3....mesa se ayto eixe to Knights of Cydonia....eee me tn prwth kollhsa...paw spiti grafw Muse....k pataw Resistance ( m arese o titlos) 2o kollhma ekeinh thn hmera!!!!kai apo tote ka8hmerina akouw mono MUSE!!!!!Smile
Andonis
Andonis
MUSE Fan
MUSE Fan

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Aigaleo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Wickie Wackow Σαβ 07 Αυγ 2010, 12:19

Andonis έγραψε:egw paidia phgaina ka8e mera se ena filo mou pou tou psiloaresan.....epaize pou lete ena paixnidi pou legetai Guitarr Hero 3....mesa se ayto eixe to Knights of Cydonia....eee me tn prwth kollhsa...paw spiti grafw Muse....k pataw Resistance ( m arese o titlos) 2o kollhma ekeinh thn hmera!!!!kai apo tote ka8hmerina akouw mono MUSE!!!!!Smile

kala kaneis!! etc na au3anomaste!!!
Wickie Wackow
Wickie Wackow
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : L.A-Thess

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από theolovesmuse Τετ 08 Σεπ 2010, 23:44

emena o kollhtos m m vale n akousw t supermassive blackhole otan eixame paei n doume t twilight....e ligo argotera apofashsa n t akousw ct utube k ekei vrhka k kt alla tragudia tn muse k etci kollhca...

theolovesmuse
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από LaraMuse17 Σαβ 11 Σεπ 2010, 20:27

Λίγο πριν το Πάσχα του 2007: ένας φίλος τους ανέφερε τυχαία κάποια στιγμή. Εκείνη την εποχή δεν είχα ίντερνετ (καταραμένη τεχνολογία, όλο όταν σε χρειαζόμαστε έχεις πρόβλημα! Razz ), επομένως εβλεπα συνεχώς Mad μήπως και τους πετύχω. Και τελικά πέτυχα το Starlight και πωρώθηκα... Από τότε για πάρα πολύ καιρό δεν περνούσε μέρα που να μην έχω ακούσει ένα κομμάτι τους...
LaraMuse17
LaraMuse17
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από GeorginaPat Πεμ 14 Οκτ 2010, 04:02

Εγω ειχα ακουσει το Space Dementia στη διαφημιση του Dior ...
δεν ηξερα οτι το τραγουδουσαν αυτοι..το 2008 που λετε..Νοεμβρης πρεπει να ηταν..ειχε ερθει η κολλητη μου σπιτι να μεινουμε και επειδη της αρεσαν τα Κοκκινα Χαλια απο το x-factor ηθελε να δουμε το live..εγω δεν ειχα καμια ορεξη αλλα επειδη δεν ειχαμε και τι να κανουμε..το βαλαμε...ε ηταν το live που ειπαν το time is running out ...Ε ακουσα στιχο μουσικη κτλπ...και λεω Οπα...εδω ειμαστε...το ιδιο βραδυ εψαχνα συνεχεια γι αυτους..ερωτευτηκα τον Ματ Love
και γενικα ολο το συγκροτημαα Heart 2

Απο τοτε δεν εχω σταματησει να ακουω απλα παραδεχομαι οτι ακουω τους νεοτερους δισκους συχνοτερα και δεν ξερω ολα απο τους παλιους...τωρα προσπαθωω και εξελισομαι! Rock Rock Rock Rock

Ειδα οτι ειχαν ερθει στη Ελλαδα το 2007 και εβριζα τον εαυτοο( γιατι δενν σου αρεσαν ενα χρονο πρινννννν??? κτλπ) αλλα και παλι και τοτε να μου αρεσαν λογω μακρινης αποστασης (μενω Κρητη) θα ηταν δυσκολο να παω...

τωρα εχει η αδερφη 2-3 φιλες της..η μια ειναι και φαν..οποτε οταν με το καλο ερθουν θα παω με τα χιλια...απλα ελπιζω να ερθουν μετα το Μαιο του 2011( δινω Πανελλαδικες study ) ...παντως εκτος του οτι πορωθηκα μαζι τους..εξαιτιας τους πορωθηκα και γενικα με την ροκ και ιδιαιτερα με alternativee!
GeorginaPat
GeorginaPat
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από muser Πεμ 14 Οκτ 2010, 04:08

GeorginaPat έγραψε:Εγω ειχα ακουσει το Space Dementia στη διαφημιση του Dior ...
δεν ηξερα οτι το τραγουδουσαν αυτοι..το 2008 που λετε..Νοεμβρης πρεπει να ηταν..ειχε ερθει η κολλητη μου σπιτι να μεινουμε και επειδη της αρεσαν τα Κοκκινα Χαλια απο το x-factor ηθελε να δουμε το live..εγω δεν ειχα καμια ορεξη αλλα επειδη δεν ειχαμε και τι να κανουμε..το βαλαμε...ε ηταν το live που ειπαν το time is running out ...Ε ακουσα στιχο μουσικη κτλπ...και λεω Οπα...εδω ειμαστε...το ιδιο βραδυ εψαχνα συνεχεια γι αυτους..ερωτευτηκα τον Ματ Love
και γενικα ολο το συγκροτημαα Heart 2

Απο τοτε δεν εχω σταματησει να ακουω απλα παραδεχομαι οτι ακουω τους νεοτερους δισκους συχνοτερα και δεν ξερω ολα απο τους παλιους...τωρα προσπαθωω και εξελισομαι! Rock Rock Rock Rock

Ειδα οτι ειχαν ερθει στη Ελλαδα το 2007 και εβριζα τον εαυτοο( γιατι δενν σου αρεσαν ενα χρονο πρινννννν??? κτλπ) αλλα και παλι και τοτε να μου αρεσαν λογω μακρινης αποστασης (μενω Κρητη) θα ηταν δυσκολο να παω...

τωρα εχει η αδερφη 2-3 φιλες της..η μια ειναι και φαν..οποτε οταν με το καλο ερθουν θα παω με τα χιλια...απλα ελπιζω να ερθουν μετα το Μαιο του 2011( δινω Πανελλαδικες study ) ...παντως εκτος του οτι πορωθηκα μαζι τους..εξαιτιας τους πορωθηκα και γενικα με την ροκ και ιδιαιτερα με alternativee!

Ki egw eixa dei ta kokkina xalia na tragoudane to time is running out kai ofeilw na pw oti tragoudhsan tous muse kalutera apo tis 48 wres pou eipan to starlight teleiws la8os .
Ki egw dinw Panellhnies kai elpizw na er8oun Ioulio - Augousto
muser
muser
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 123
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : kapou sto nomo Kozanis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από GeorginaPat Παρ 15 Οκτ 2010, 04:25

muser έγραψε:
GeorginaPat έγραψε:Εγω ειχα ακουσει το Space Dementia στη διαφημιση του Dior ...
δεν ηξερα οτι το τραγουδουσαν αυτοι..το 2008 που λετε..Νοεμβρης πρεπει να ηταν..ειχε ερθει η κολλητη μου σπιτι να μεινουμε και επειδη της αρεσαν τα Κοκκινα Χαλια απο το x-factor ηθελε να δουμε το live..εγω δεν ειχα καμια ορεξη αλλα επειδη δεν ειχαμε και τι να κανουμε..το βαλαμε...ε ηταν το live που ειπαν το time is running out ...Ε ακουσα στιχο μουσικη κτλπ...και λεω Οπα...εδω ειμαστε...το ιδιο βραδυ εψαχνα συνεχεια γι αυτους..ερωτευτηκα τον Ματ Love
και γενικα ολο το συγκροτημαα Heart 2

Απο τοτε δεν εχω σταματησει να ακουω απλα παραδεχομαι οτι ακουω τους νεοτερους δισκους συχνοτερα και δεν ξερω ολα απο τους παλιους...τωρα προσπαθωω και εξελισομαι! Rock Rock Rock Rock

Ειδα οτι ειχαν ερθει στη Ελλαδα το 2007 και εβριζα τον εαυτοο( γιατι δενν σου αρεσαν ενα χρονο πρινννννν??? κτλπ) αλλα και παλι και τοτε να μου αρεσαν λογω μακρινης αποστασης (μενω Κρητη) θα ηταν δυσκολο να παω...

τωρα εχει η αδερφη 2-3 φιλες της..η μια ειναι και φαν..οποτε οταν με το καλο ερθουν θα παω με τα χιλια...απλα ελπιζω να ερθουν μετα το Μαιο του 2011( δινω Πανελλαδικες study ) ...παντως εκτος του οτι πορωθηκα μαζι τους..εξαιτιας τους πορωθηκα και γενικα με την ροκ και ιδιαιτερα με alternativee!

Ki egw eixa dei ta kokkina xalia na tragoudane to time is running out kai ofeilw na pw oti tragoudhsan tous muse kalutera apo tis 48 wres pou eipan to starlight teleiws la8os .
Ki egw dinw Panellhnies kai elpizw na er8oun Ioulio - Augousto


ναι....συμφωνωω!!αν και το φετινο δεν το ειχα παρακολουθησει καθολου..το ειχα ακουσει στο youtube..αντε καλη μας επιτυχια Up
GeorginaPat
GeorginaPat
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Wickie Wackow Κυρ 17 Οκτ 2010, 22:50

auta einai! egw exw pei pws porw8hka me hysteria kai plug in baby kai epsa3a ki alla..alla 8umamai p m xe pei h aderfh moti ths aresei to kommati ap auth th diafhmhsh t dior!? kai meta psaxname st utube to kommati-hdh akouga muse arketa tragoudia alla den hmoun pl pro akoma-kai to vriskoume..space dementia by muse..e ta eida ola meta..
Wickie Wackow
Wickie Wackow
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : L.A-Thess

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από GeorginaPat Τρι 02 Νοε 2010, 17:59

Wickie Wackow έγραψε:auta einai! egw exw pei pws porw8hka me hysteria kai plug in baby kai epsa3a ki alla..alla 8umamai p m xe pei h aderfh moti ths aresei to kommati ap auth th diafhmhsh t dior!? kai meta psaxname st utube to kommati-hdh akouga muse arketa tragoudia alla den hmoun pl pro akoma-kai to vriskoume..space dementia by muse..e ta eida ola meta..


Καλα και το Hysteria και το Plug in baby ειναι η πορωση της πορωσης ω πορωση! Razz Πιστευω οτι οσους δισκους και να βγαλουν (ελπιζω πολλους ακομααα Very Happy ) αυτα τα δυο τραγουδια θα ειναι παντα τα καλυτερα τους κατα την γνωμη μου παντα! Wink
GeorginaPat
GeorginaPat
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Wickie Wackow Τετ 03 Νοε 2010, 00:32


Καλα και το Hysteria και το Plug in baby ειναι η πορωση της πορωσης ω πορωση! Razz Πιστευω οτι οσους δισκους και να βγαλουν (ελπιζω πολλους ακομααα Very Happy ) αυτα τα δυο τραγουδια θα ειναι παντα τα καλυτερα τους κατα την γνωμη μου παντα! Wink

den 3erw an einai ta kalutera an kai ta latreuw apisteuta(to hysteria einai genika to agaphmeno m song toulaxiston apo muse) kai epeidh exoun kai polla apisteuta kommatia alla toulaxiston einai ta pio antiproswpeutika kai gnwsta mazi me to supermassive black hole(voh8hse se kati kai to twilight gia tous pio asxetous musers) kai isws kai to starlight
Wickie Wackow
Wickie Wackow
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : L.A-Thess

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από GeorginaPat Τετ 03 Νοε 2010, 01:15

Wickie Wackow έγραψε:

Καλα και το Hysteria και το Plug in baby ειναι η πορωση της πορωσης ω πορωση! Razz Πιστευω οτι οσους δισκους και να βγαλουν (ελπιζω πολλους ακομααα Very Happy ) αυτα τα δυο τραγουδια θα ειναι παντα τα καλυτερα τους κατα την γνωμη μου παντα! Wink

den 3erw an einai ta kalutera an kai ta latreuw apisteuta(to hysteria einai genika to agaphmeno m song toulaxiston apo muse) kai epeidh exoun kai polla apisteuta kommatia alla toulaxiston einai ta pio antiproswpeutika kai gnwsta mazi me to supermassive black hole(voh8hse se kati kai to twilight gia tous pio asxetous musers) kai isws kai to starlight

Και εμενα το αγαπημενο μου ειναι!Σιγουρα το Supermassive Black Hole εκανε τους Muse δημοφιλεστερους και το Starlight..Για το Hysteria παλι δεν ξερω..πολλα παιδια απο το σχολειο μου οταν ακουνε τα τραγουδια που βαζω συνηθως αναγνωριζουν αυτα τα δυο και τις περισσοτερες φορες δεν ξερουν ποιοι το τραγουδανε (Αν και θα επρεπε Down )
GeorginaPat
GeorginaPat
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Wickie Wackow Τετ 03 Νοε 2010, 21:31

analoga to ti akoune
Wickie Wackow
Wickie Wackow
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : L.A-Thess

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Uprising Σαβ 04 Δεκ 2010, 05:40

Μια ωραια πρωια ανοιξα το πς και μπηκα στο youtube να βρω κανενα lotr fan-video και βρηκα αυτο:
Σπόιλερ:

Απο κεινη τη στιγμη κολλυσαααααα
Το ωραιο ειναι οτι κολλυσα και τη μανα μου Whistle
Uprising
Uprising
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : on this ship which is taking me far away

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Cydonian Κυρ 05 Δεκ 2010, 06:29

γεια σας! ειμαι καινουρια φαν των muse! ηξερα τραγουδια τους πριν τους μαθω (supermassive black hole, starlight) αλλα κ εγω δεν ειχα ιδεα για το ποιοι ηταν! επειδη δεν ενδιαφερομουν τοτε να το ψαξω και πολυ, το αφησα...
μετα, οπως ολα τα παιδια της ηλικιας μου, πηγαμε και ειδαμε λυκοφως... και να σου παλι πεταγεται αυτο το τραγουδι! ε μετα πια, οταν βγηκε το neutron star collision, το πηρα αποφαση. εψαξα και τους βρηκα! και κολλησα αγρια!!!
κυριολεκτικα, οι muse με εκαναν να αλλαξω τελειως τα γουστα μ στη μουσικη!
Cydonian
Cydonian
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2010
Ηλικία : 31

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Wickie Wackow Κυρ 19 Δεκ 2010, 01:58

de 8a sxoliasw to oti 3afnika arxisan oloi na akoune muse logw tou twilight
Wickie Wackow
Wickie Wackow
MUSE Fan
MUSE Fan

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : L.A-Thess

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Cydonian Παρ 31 Δεκ 2010, 21:26

γιατι; δν τρελαινομαι τοσο πολυ για το λυκοφως πλεον, αλλα δν μπορω να πω ψεματα για το οτι απο την ταινια εμαθα το συγκροτημα!
Cydonian
Cydonian
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2010
Ηλικία : 31

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Space_Dementia Τετ 05 Ιαν 2011, 19:21

Είχα πάει για καφεδάκι πριν χρόνια, όταν ήμουν ακόμη 1η λυκείου και έτυχε να ακούσω (κατά λάθος) μία συζήτηση, μιας παρέας που συζητάγανε το πόσο γ@μ@τοι ειναι οι muse και πόσο πολύ τα σπάνε τα τραγούδια τους (καλή τους ώρα, να 'ναι καλά τα παιδιά, είχανε απόλυτο δίκιο Very Happy ). Έτσι όταν γύρισα σπίτι άρχισα να κατεβάζω σκόρπια τραγούδια τους και βιντεάκια και σιγά σιγά πορονόμουν όλο και περισσότερο!! Woot Αυτά είναι... Very Happy
Space_Dementia
Space_Dementia
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 25/10/2010
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από GeorginaPat Παρ 07 Ιαν 2011, 00:03

Δεν ξερω τι εχει γινει με το λυκοφως αλλα εγω ειμαι τρελη φαν και των δυο..και δεν τους εμαθα απο το λυκοφως σιγουρα!

GeorginaPat
GeorginaPat
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Space Dementia Τρι 25 Ιαν 2011, 04:51

Πρέπει να ήταν το 2006; 2007;, φοιτήτρια εγώ, ήμουν στο σπίτι με ανοιχτή την τηλεόραση και έδειχνε διαφημίσεις, ξαφνικά ακούω μια απίστευτη πιανιστική εισαγωγή, αλλέγκρα, παθιασμένη και μετά μια φωνή βασανιστική να τραγουδά "H8 is the one for me, it gives me all I need and helps me co-exist with the chill..." ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!! Έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου!!! Έβαλα λυτούς και δεμένους να μου βρουν τίτλο και συγκρότημα και απο τότε δηλώνω φαν τους!!!!
Space Dementia
Space Dementia
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2011
Ηλικία : 38

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από jjjoie Σαβ 05 Φεβ 2011, 05:31

Space Dementia έγραψε:Πρέπει να ήταν το 2006; 2007;, φοιτήτρια εγώ, ήμουν στο σπίτι με ανοιχτή την τηλεόραση και έδειχνε διαφημίσεις, ξαφνικά ακούω μια απίστευτη πιανιστική εισαγωγή, αλλέγκρα, παθιασμένη και μετά μια φωνή βασανιστική να τραγουδά "H8 is the one for me, it gives me all I need and helps me co-exist with the chill..." ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!! Έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου!!! Έβαλα λυτούς και δεμένους να μου βρουν τίτλο και συγκρότημα και απο τότε δηλώνω φαν τους!!!!

Αχ αυτη η διαφημιση, κ εγω καπως ετσι τους εμαθα...
Εγω τους ειχα προσεξει με το Starlight, αλλα δεν ειχα ιντερνετ οποτε δεν μου ηταν ευκολο να μαθω πολλα για αυτους. Μεχρι που ακουσα το SD στη διαφημιση του Dior κ αναγνωρισα τη φωνη του Matt. Η εισαγωγη ημουν σιγουρη οτι ηταν απο καποιο κλασικο κομματι που μου ειχε ξεφυγει (επαιζα πιανο μεχρι το 2006) κ μετα τσουπ να σου ο Matt. Eβαλα την αδελφη μου να ψαξει για το τραγουδι της διαφημισης κ επιβεβαιωθηκε οτι ηταν αυτοι!!!Ημουν ετοιμη να παρω το Midnight Poison ως ενδειξη ευγνωμοσυνης αλλα μυριζε απαισια Laughing
Λιγες μερες αργοτερα ακουσα το Exo-Politics στον αγαπημενο μ σταθμο κ μετα απο λιγους μηνες βγηκε το KoC ως single οποτε ζητησα απο εναν συμμαθητη μου να γραψει Starlight κ KoC σε ενα cd. Μετα προσπαθουσα να πηγαινω σε internet cafe κ κατεβαζα τυχαια οσα τραγουδια εβρισκα μεχρι το 2007 περιπου. Θα πηγαινα στη συναυλια τους το 2007 αλλα ηταν Πεμπτη κ δε με αφησαν να παω στη Μαλακασα. Ασε που δεν εβρισκα παρεα γιατι δεν τους ηξερε κανεις. Εκλαιγα ολη τη μερα εννοειται κ τοτε καταλαβα ποσο πολυ μ αρεσαν. Εγιναν το 2ο αγαπημενο μου συγκροτημα ωσπου βγηκε το Haarp, μολις το ειδα τα παιξα.
Σπόιλερ:
jjjoie
jjjoie
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα, (Θεσσαλονικη)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από vorjohn Πεμ 10 Φεβ 2011, 01:29

egw paidia jekinhsa prin apo 3 xronia ........dn hjera kan poioi htan oi muse ....... to prwto tragoudi m htan to time is running out kai meta kollhsa sth kuriolejia .....fusika exw kollhsei kai tous filous m.....
vorjohn
vorjohn
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : thiva

http://muse.mu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από coast Παρ 11 Μαρ 2011, 06:56

απο τη στιγμη που ακουσα το muscle museum και το sunburn. ανατριχιαστικα κομματια. γυρω στο 2000-2001. αποθεωση η στιγμη που τους ειδα στην αθηνα το 2007

coast
MUSE Newbies
MUSE Newbies

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse? - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως ξεκινήσατε να ακούτε Muse?

Δημοσίευση από Dim Burton Παρ 18 Μαρ 2011, 16:03

Εσύ τουλάχιστον τους είδες από κοντά! Wink
Dim Burton
Dim Burton
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 390
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη

https://muse.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης